Професійна біографія

Вчителя англійської мови Великобурлуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів,

Сурженка  Сергія Івановича, жителя селища Великий Бурлук  Великобурлуцького району Харківської області. Україна.

 

1977 - закінчив середню школу №16 м. Сєверодонецька Луганської області.

1977-1978 - працював слюсарем КВП на підприємстві «Енергохімремонт»  м. Сєвероднецька.

1978-1983 - навчання в Харківському державному педагогічному інституті ім. Г.С. Сковороди, природничий факультет, спеціальність за дипломом «вчитель біології і хімії».

1982-1985 - служба в армії, Ленінградський ВО, школа молодших авіаційних спеціалістів.

1985-1987 - робота вчителем хімії та біології Хатнянської восьмирічної школи, Великобурлуцький район, Харківська область.

1986-1992 - навчання в Харківському державному університеті ім. О.М. Горького, факультет іноземних мов, спеціальність за дипломом « викладач англійської мови та літератури».

1987 - до теперішнього часу - вчитель англійської мови Великобурлуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

 

Серпень 1992 - “Summer Institute of English” – літні курси англійської мови, викладачі з США.

1995 - півфіналист українсько-американської програми “Education Administration” – «Адміністрування в освіті».

1995 - до теперішнього часу - керівник районного методичного об’єднання вчителів англійської мови.

1998 - фіналіст українсько-американської програми “Partners in Education” – «Партнери в освіті», 6-ти тижневе стажування в St. Norbert College, штат Вісконсин, США.

Вивчення системи середньої освіти в штаті Вісконсин.

Відвідування шкіл різного типу: St. Mattew католицька школа, Aldo Leopold альтернативна школа, національна школа народу Меномені, школа афро-американська Harambi community  в м. Міллуокі, державна середня школа ім. Дж. Вашингтона, державна старша школи Prebble high school, Bay Port high school в м. Грін Бей, середня школа в м. Ошкош, старша школа в м. Епплтон.

Відвідування школи при Чикагському університеті, університету штату Вісконсин.

Відвідування Департаменту освіту в столиці штату м. Медісон. 

 

Квітень 1999 - організація візиту - обміну вчителів із м. Грін Бей, штат Вісконсин, США.

2000 - участь у всеукраїнському пілотуванні нового навчального курсу «Ми- громадяни України», в якому приймали три школи із Харківської області: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів смт. Зачепилівка,  спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови № 162 м. Харкова та загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів смт. Великий Бурлук.

Вересень-жовтень 2001 - організація та проведення грантової програми IREX –IATP – тренувальні програми з доступу до мережі Інтернет для вчителів Великобурлуцького району.

2002-2004 - участь у міжнародній програмі TEFL – «Викладання англійської мови як іноземної» , координатор волонтера Корпусу Миру США Francis Talbot.

2005 - участь в українсько-американській програмі  TEA – «Відзнака за викладання англійської мови».

Жовтень 2005 - фіналіст українсько-польської програми «Активні вчителі, активні школи, активне громадянське суспільство»;

тижневе стажування в м. Ломжа, Польша. Вивчення проблем маленьких шкіл у воєводстві.

Листопад-грудень 2005 - проходження курсової перепідготовки при ХОНМІБО, м. Харків.

2006 - друкування розробки уроку для 9 класу за темою “The United States of America” (communication with American schoolchildren through letters) у науково-методичному журналі «Англійська мова та література».

2005-2007 - участь у міжнародній програмі TEFL – «Викладання англійської мови як іноземної» ,

координатор волонтера Корпусу Миру США Gregory Mason. Створення ресурсного центру з англійської мови з доступом до мережі Інтернет на базі Великобурлуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

2008-2010 - проведення уроків англійської мови з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).  Організація та проведення засідань методичного об’єднання вчителів англійської мови із залученням представників видавництва “Pearson Longman” та фіналістів програми TEA – «Відзнака за викладання англійської мови». Участь в навчальних семінарах видавництв “Pearson Longman” та “Oxford University Press”.

Січень 2010 - проведення семінару «Формування ключових компетентностей школярів у процесі  вивчення іноземної мови», як керівник РМО.     

Квітень 2010 - семінар для вчителів англійської мови РМО Про підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови:

  • основні поняття тестування;
  • класифікація тестів;
  • характеристика тестів з різними завданнями;
  • орієнтовна таблиця оцінки тестів;
  • практична робота над різними видами тестів

Вересень – жовтень 2010 - проходження курсової перепідготовки при КВНЗ «ХАНО», м. Харків.

Листопад 2010 - проведення семінару для вчителів англійської мови РМО «Використання інформаційно-комунікативних технологій на уроках англійської мови в умовах роботи комп’ютерного класу».

Лютий 2011 - підготовка та публікація матеріалів за темою “Use Internet and Learn English” (користуйся Інтернетом та вивчай англійську мову).

Грудень 2012 - участь у ХХІХ обласній тематичній виставці ефективного педагогічного досвіду  «Освіта Харківщини ХХІ століття»

«Кабінет-лабораторія як підсистема освітнього середовища навчального закладу (концепція, зміст, форма)» - диплом І ступеня.

Лютий 2013 - схвалення ефективного педагогічного досвіду Сурженка С.І. за темою  «Кабінет англійської мови – творча лабораторія освітньої діяльності вчителя та учня».        

Квітень 2013 - завершення онлайн курсу «Critical thinking in Global challenges» університету Единбургу на платформі Coursera.

Серпень 2014 - завершення онлайн курсу “ Leaders of Learning” Вищої школи освіти Гарвардського університету на платформі edX.

Грудень 2015 - навчання на курсу  «IELTS Academic Test Preparation» (International English Language Testing System — міжнародна система тестування англійської мови) в університеті Квінсленда - The University of Queensland (Австралія).

Січень 2016  – навчання на курсу “English Grammar and Essay Writing” в університеті Берклі, Каліфорнія - University of California, Berkeley