На засіданні Колегії МОН було розглянуто звіт за результатами проведення апробаційного ЗНО з іноземних мов, яке відбулось 16 квітня 2016 року, охопивши лише 3 області та орієнтовно 3000 учасників.

Нагадаю, що це апробаційне ЗНО містило дворівневі тести рівнів В1 та В2, а також – нове завдання для перевірки розуміння мови на слух, аудіювання. 

Крім цього, результати апробаційного ЗНО з іноземних мов за згоди учасника могли зарахуватись як ДПА у 2016 році. Таких виявилось 951 учасник.

Однак результати звіту свідчать про доцільність коригування складності тестових завдань, а також додаткової апробації, особливо нового формату – аудіювання. Він також у масштабах країни вимагає додаткового устаткування та підготовки.

Тому у 2017 році буде проведено додаткове апробаційне ЗНО з іноземних мов з використанням дворівневих тестів. А також перенесено безпосереднє проведення такого дворівневого тестування (з аудіюванням) на 2018 рік.

Однак наголошу на тому, що наразі невідомо, чи буде ЗНО з іноземної мови обов'язковим у 2017 році. Дочекаймося уточнюючих новин.

Наразі можна готуватись до ЗНО з іноземних мов за програмами, які були опубліковані ще в березні 2016 року, а також орієнтуватись на характеристики та критерії оцінювання письмових завдань, які використовувались під час підготовки до ЗНО 2016.